MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Bramkarz Schalke 04 Manuel Neuer przyznaje, że schlebia mu zainteresowanie Manchesteru United. 23-letni Niemiec, ma na swoim koncie ponad 100 występów w Bundeslidze i stał się najbardziej pożądanym bramkarzem w całej Europie. Mówi się, że o tego zawodnika stara się Bayern Monachium.

Według doniesień prasy, Neuer jest najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Edwina van der Sara w barwach Czerwonych Diabłów. Wcześniej padały pomysły zatrudnienia Igora Akinfiejewa z CSKA Moskwa, bądź Fernando Muslery z Lazio Rzym. Neuer przyznaje, że jest pod wrażeniem Old Trafford.

- Naprawdę chcę grać w Champions League w przyszłym sezonie. Każdy z nas musi myśleć o swojej karierze, ale póki co chcę awansować wraz z Schalke do tych elitarnych rozgrywek – powiedział dla niemieckiego Sport Bild.

- Wiem, że Manchester United mnie obserwuje. Wysłali skautów na kilka spotkań Schalke oraz reprezentacji Niemiec U-21. Zainteresowanie tego klubu strasznie mi schlebia. To pokazuje, że jestem na dobrej drodze i nie popełniam zbyt wielu błędów.

Obrońca Schalke 04, Marcelo Bordon uważa, że klub powinien sprzedać Neuera teraz, gdy jego reputacje jest niebotyczna, a pieniądze jakie można za niego dostać, są niesamowite.

- To byłby ogromny cios dla fanów, jeśli Schalke sprzeda Manuela. Lecz nie należy zapominać co byłoby najlepsze dla klubu. Sytuacja finansowa Schalke jest teraz bardzo ważna. Lepszym dla klubu byłoby sprzedanie Neuera za duże pieniądze, niż podwyższanie jego kontraktu. Klub dostanie masę gotówki za tak utalentowanego piłkarza jak Manuel – powiedział Bordon.

Lubisz to?
Pewnie go sprzedadzą, ale nie do MU.
6 січня 2010

 

Asystent managera Manchesteru United Mike Phelan twierdzi, że odpadnięcie Czerwonych Diabłów w tak wczesnej fazie Pucharu Anglii jest niedopuszczalne.

Przypomnijmy, że w niedzielę podopieczni Sir Alexa Fergusona polegli na Old Trafford z trzecioligowym Leeds United. Mimo, że Szkot wystawił silny skład, to po bramce Jermaine'a Beckforda 'Pawie' wyeliminowały United. Phelan nie zamierzał ukrywać rozczarowania tym faktem.

"Wystawiliśmy silny skład, który niestety nie sprostał oczekiwaniom" - powiedział asystent Fergusona.

"To jest niedopuszczalne, aby taki klub, jak Manchester United tak szybko żegnał się z Pucharem Anglii."

"Zazwyczaj wystawiamy do gry młodych, lub doświadczonych zawodników. W niedzielę obejrzeliśmy 'mieszankę' i nie wypadło to dobrze" - zakończył Phelan.

Lubisz to?
Pechowa porażka, szkoda, że nie ma rewanżu.
6 січня 2010
konto usunięte
Moim zdanie Berba zamulał :/ niestety
5 січня 2010

 

Laurent Blanc zdementował plotki, jakoby miał przejąc schedę po Sir Alexie Fergusonie w Manchesterze United. Jak sam przyznał, na razie nic mu o tym nie wiadomo.

Blanc zwrócił uwagę na swoją osobę po tym, jak rozpoczął swoją przygodę z Bordeaux i zdetronizował Olympique Lyon w Ligue 1, a w tym sezonie wiele wskazuje na to, że uda mu się obronić mistrzostwo. Uwadze nie uległo też to, z jakim powodzeniem w bieżącym sezonie radzi sobie w Lidze Mistrzów.

Francuz był ostatnio przymierzany do posady selekcjonera reprezentacji F
rancji i być może po Mistrzostwach Świata Raymond Domenech zostanie zastąpiony właśnie przez obecnego trenera Bordeaux.

Blanc ostatnie dwa lata kariery piłkarskiej spędził na Old Trafford, gdy w wieku 35 lat Ferguson sprowadził go, by załatać lukę po odejściu Jaapa Stama. Teraz wyrósł na świetnie prosperującego na przyszłość szkoleniowca i media spekulują, iż to on zastąpi Sir Alexa na stanowisku managera Czerwonych Diabłów.

"Podpisałem kontrakt z Bordeaux na dwa kolejne lata i nie ma sensu, żebym teraz podejmował jakiekolwiek inne decyzje dotyczące mojej przyszłości" - powiedział Blanc dla Europe 1.

"Nie otrzymałem żadnych ofert ani od francuskiego związku, ani zza granicy. Ludzie jednak spekulują dlatego, że jestem w dobrych stosunkach z Fergusonem i często słyszy się coś na zasadzie: 'hej Laurent, Ty będziesz następny, ja trzymam Ci to miejsce'."

"Oczywiście bardzo by mnie to ucieszyło, ale mimo wszystko zastanawiałbym się. W końcu obowiązuje mnie kontrakt i nie chcę zawieść swojego pracodawcy."

Lubisz to?
Blanc był świetnym obrońcą, a jako trenerowi też mu się dobrze wiedzie :)
6 січня 2010

 

Nemanja Vidić bardzo szybko zareagował na spekulacje dotyczące jego przyszłości w Manchesterze United. Serbski obrońca kategorycznie zaprzeczył doniesieniom prasy, jakoby istniał jakikolwiek konflikt między nim a sir Aleksem Fergusonem.

Brytyjskie media podają, że rośnie napięcie na linii Ferguson-Vidić i coraz bardziej rzeczywisty wydaje się transfer 28-latka do Realu Madryt. Dziennikarze stwierdzili nawet, że sam zawodnik pracuje na to, by dostać od klubu zielone światło na przenosiny do stolicy Hiszpanii, żądając nowego kontraktu, na mocy którego miałby zarabiać 100 tysięcy funtów tygodniowo.

Obrońca Manchesteru United kategorycznie zaprzeczył tym doniesieniom, przekonując, że między nim a menedżerem zespołu nie ma żadnych kłótni. - To, co się dzieje, kompletnie mnie zaskoczyło - mówił Vidić dla serbskiego dziennika "Sportski zurnal". - Ferguson powiedział, że nie rozmawiał z klubowym lekarzem, ale na pewno nie mówił, że nie wierzy w moje kontuzje i że się kłócimy.

- Wszyscy w klubie dobrze wiedzą, że świetnie rozumiemy się z trenerem Fergusonem. Poza tym nie jestem nieszczęśliwy na Old Trafford. Mam po prostu kontuzję i tyle. Mam nadzieję, że wrócę do gry tak szybko, jak to możliwe. Lekarze powiedzieli mi, że nie będę mógł grać przez przez następnych siedem do dziesięciu dni, dlatego prawdopodobnie opuszczę spotkanie z Birmingham.

Lubisz to?
Media lubią się bawić w jasnowidzów :D
6 січня 2010
konto usunięte
wiedzialem ze to byly ploty
5 січня 2010

 

Prezes Cardiff City Peter Ridsdale otwarcie powiedział, że Manchester United i Arsenal są zainteresowanie sprowadzeniem w swojej szeregi młodego gracza jego drużyny Adama Matthewsa.

 

Włodarze klubu grającego na co dzień w Championship z trenerem Davem Jonesem na czele bardzo chcieliby zatrzymać młodą gwiazdę w swoim zespole, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że już w styczniu odejdzie.

 

Cardiff słynie z utalentowanych wychowanku, bowiem to z walijskiej stolicy wypłynęli na świat tacy piłkarze jak Joe Ledley, Chris Gunter czy niedawno Aaron Ramsey.

 

17-letni Matthews grający w obronie Cardiff w tym sezonie rozegrał siedemnaście meczów w lidze, a czternaście z nich zaczynał w pierwszym składzie.

 

Młody defensor zwrócił na siebie uwagę takich klubów jak Manchester United i Arsenal. Niedawno również te dwa kluby walczyły o 18-letniego Aarona Ramsy'ego, lecz wtedy rywalizację na transferowym rynku wygrali Kanonierzy.

 

"Było kilka zapytań o Matthewsa, mogę zdradzić, że zainteresowane nim są Manchester United i Arsenal" - powiedział Ridsdale na łamach WalesOnline.

 

"Chcemy jednak, aby Adam został w klubie i postaramy się go zatrzymać. Na razie nie dostaliśmy ostatecznych propozycji i nie było żadnych rozmów w sprawie tego zawodnika."

Lubisz to?
Ja tak samo. SAF ogłosił, że zimą nikogo nie kupi przecież.
6 січня 2010
konto usunięte
Wątpię żeby go kupili ;)
5 січня 2010

 

Legenda Arsenalu Ian Wright twierdzi, iż porażka z Leeds United ukazała słabą formę Manchesteru United w tym sezonie.

 

W artykule do The Sun Wright napisał: "Manchester United jest słabszy niż kiedykolwiek w ostatnich latach".

 

"Jest szansa dla City, Arsenalu i Chelsea, by wykorzystać tę słabość póki Ferguson nie nastawi ich na odpowiedni tor" - pisze Anglik.

 

"Porażka z Leeds w FA Cup podkreśliła słabą formę Czerwonych Diabłów w tym sezonie. Trzeba jednak przyznać, że w zespole ostatnimi czasy panował istny szpital, a klub chyba nie do końca pogodził się ze stratą Cristiano Ronaldo."

 

"W lecie Sir Alexowi nie udało się pozyskać żadnej gwiazdy, a piłkarze tacy jak Gary Neville, Paul Scholes czy Ryan Giggs są u schyłku swojej kariery. W którymś z meczów tego sezonu widać było frustrację ze strony Wayne'a Rooneya z powodu braku pomocy ze strony kolegów" - podsumował Wright.

Lubisz to?
Oj, ale ten Wright chrzani, zupełnie jakby się nie znał :/
6 січня 2010
konto usunięte
No słabszy może i troche jest, ale przecież tworzymy nową drużynę... nowe i inne ustawienia i inni zawodnicy :D Jak się coś zmienia w klubie, to wiadomo, że są też tego skutki.
5 січня 2010

 

Obrońca Manchesteru United Nemanja Vidić twierdzi, że należy uchronić Wayne'a Rooneya przed losem, który spotkał Cristiano Ronaldo.

 

Serb zdaje sobie sprawę z tego kim dla United jest Anglik. Jest zawodnikiem, który potrafi poprowadzić drużynę do zwycięstwa tak jak to uczynił w meczu z Hull City (3-1) czy z Wigan (5-0).

 

- Jeśli miałbym wybierać piłkarza, którego powinniśmy zatrzymać to nie jest nic Cristiano Ronaldo, lecz Wayne Rooney - mówi Vidić.

 

- Nie zamierzam źle mówić o Ronaldo, jednak to Wazza jest najlepszym zawodnikiem z jakimkolwiek przyszło mi się mierzyć. Posiada umiejętności, które ma Ronaldo, ale na dodatek Roni jest wytrzymały i mocno pracuje na boisku.

- Cristiano to świetny piłkarz, ale bez niego nadal jesteśmy świetnym zespołem - zakończył Serb.

Lubisz to?
CR chyba po to na fotce jest, żeby pokazać jaki z niego pajac :D Wiadomo, że Wazza jest najlepszy :)
6 січня 2010
konto usunięte
no pewnie że najlepszy
5 січня 2010
konto usunięte
boziuuu a po co ten Ronaldo na fotce :p Rooney jest i będzie najlepszy... na pewno przejdzie do historii :)
5 січня 2010

 

Mike Phelan już wkrótce może zostać nowym menedżerem Burnley - donosi "Daily Mail". Asystent Sir Aleksa Fergusona zastąpiłby na tym stanowisku Owena Coyle'a, który ma trafić do sąsiedniego Boltonu Wanderers.

Kilka dni temu włodarze Kłusaków zwolnili Gary'ego Megsona i to właśnie menedżer Burnley miałby teraz objąć po nim posadę. Wczoraj prezes ekipy z Turf Moor Barry Kilby spotkał się z Coyle'm. Ostatecznie decyzja o jego przejściu do Boltonu została tymczasowo wstrzymana. Wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu najbliższych 24 godzin.

Nazwisko Phelana jest jednak wysoko na liście jego potencjalnych następców. 47-latek w przeszłości był nawet zawodnikiem The Clarets. Oprócz niego włodarze Burnley rozważają zatrudnienie Petera Reida ze Stoke City oraz syna Sir Aleksa, Darrena Fergusona.

 

AKTYWNOŚĆ - 204 MIEJSCE (+ 14)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Wątpię, żeby SAF puścił Phelana, ale poczekajmy na oficjalne stanowisko.
6 січня 2010
konto usunięte
To pewnie jakieś plotki są.. ja w to jakoś nie wierzę.
5 січня 2010

 

Manchester United nie zdobył młodzieżowych rozgrywek FA Cup od 1964 roku, jednak za sprawą rocznika '92 młodzież United stała się liczącą siłą.

Historia: Seniorzy pod wodzą Sir Alexa Fergusona nieudanie zakończyli poprzedni sezon, kiedy to porażka na Anfield przekreśliła szansę na mistrzostwo, zatem zaledwie 15 tysięcy fanów przyszło 5 maja 1992 roku na Old Trafford, aby obejrzeć finał FA Youth Cup. W pierwszym meczu młode Diabły wygrały z Crystal Palace po dwóch trafieniach Nicky'ego Butta oraz jednym Davida Beckhama.

Okazja: Koronacja United przez ani chwilę nie była zagrożona. Podopieczni Erica Harrisona byli dowodzeni przez Ryana Giggsa, który piastował rolę kapitana. Po trafieniach Bena Thornleya oraz Simona Daviesa wyszli na prowadzenie, zaś w drugiej połowie główka Colina McKee pomogła przypieczętować wygraną 3-2. United na przestrzeni rozgrywek wygrało wszystkie osiem spotkań.

Następstwa: Z jedenastki, która zagrała w rewanżowym spotkaniu finałowym tylko lewy defensor George Switzer nie zdołał zanotować występu w pierwszym zespole. Kevin Pilkington, Chris Casper, McKee, Davies oraz Thornley po czasie opuścili klub i szukali możliwości częstszych występów w innej drużynie. Natomiast Gary Neville, Ryan Giggs, David Beckham oraz Nicky But,t wraz z Phillem Nevillem i Paulem Scholesem, którzy ukończyli akademię rok później, zanotowali razem ponad trzy tysiące występów w pierwszej drużynie dowodzonej ciągle przez Sir Alexa Fergusona.

1991/92 FA YOUTH CUP

Druga runda
Sunderland 2 United 4
(McKee 2, Savage, Gillespie)

Trzecia runda
United 2 Walsall 1
(Thornley, Savage)

Czwarta runda
Manchester City 1 United 3
(O'Kane, Thornley 2)

Piąta runda
United 2 Tranmere 0
(Giggs 2)

Półfinał
Pierwszy mecz: United 3 Tottenham 0
(Giggs 2, Jordan OG)
Rewanż: Tottenham 1 United 2
(Butt, Thornley)

Finał
Pierwszy mecz: Crystal Palace 1 United 3
(Butt 2, Beckham)
Rewanż: United 3 Crystal Palace 2
(Thornley, Davies, McKee)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Od tamtego sezonu młode diabły to ogromny potencjał MU.
6 січня 2010
05.01.2010

OT100 #48: Remont

 

2 maja 1992 roku Old Trafford było świadkiem ostatniego spotkania z udziałem Manchesteru United z miejscami stojącymi. Od nowego sezonu ruszała bowiem Premier League i standardem były już wszystkie miejsca siedzące.

Historia: Po tragedii w Hillsborough zadecydowano, że wraz z końcem sezonu 1991/92 w Teatrze Marzeń zostaną rozpoczęte prace remontowe, aby pozbyć się wszystkich miejsc stojących. Sześć dni po dotkliwej porażce z Liverpoolem na Anfield podopiecznych Sir Alexa Fergusona czekała potyczka z Tottenhamem Hotspur.

Okazja: Ostatecznie tytuł rozgrywek Pierwszej Dywizji trafił w ręce Leeds United, zatem atmosfera na Old Trafford była bardzo napięta przez całe spotkanie. Na boisku piłkarzom udało się zanotować pierwszą wygraną od pięciu spotkań a na listę strzelców wpisał się Brian McClair, który sezon zakończył z 25 trafieniami.

Następstwa: Na początek rozgrywek Premier League Old Trafford przyciągało na stadiony zaledwie 30 tysięcy fanów w związku z remontem Stretford End. Na trzy ostatnie spotkania sezonu 1992/93 Teatr Marzeń był już w stanie pomieścić 40 tysięcy fanów, następnie o pięć tysięcy więcej. W tej chwili, po modernizacji trybuny Północej, Stretford oraz Scoreborad End pojemność stadionu wynosi 75 797.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
W Polsce chyba nigdy nie będzie tak dużych stadionów :D
6 січня 2010
konto usunięte
i nastała era miejsc siedzących hehehe :p
5 січня 2010
1 292 293 294 295 296 412