MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Michael Carrick był w doskonałym humorze po zwycięstwie 3:1 nad Manchesterem City. Wygrana z The Citizens dała Czerwonym Diabłom awans do finału Pucharu Ligi.

- Mogliśmy rozstrzygnąć spotkanie wcześniej kiedy dyktowaliśmy warunki gry. Zwycięstwo w doliczonym czasie sprawiło jednak, że ta noc była wyjątkowa - przyznał Carrick na antenie MUTV.

- Old Trafford buzowało. Wysłaliśmy każdego kibica Manchesteru United do domu z zadowoloną miną.

- Przed spotkaniem dużo zostało powiedziane. Zagraliśmy przeciwko Manchesterowi City mając szansę na awans do finału i ją wykorzystaliśmy. Jesteśmy zachwyceni. Nasza szatnia była bardzo radosnym miejscem.

Bramka Carricka w środowym spotkaniu była jego drugim trafieniem w derbach Manchesteru. - Pierwsza bramka niewiele znaczyła, bo przegraliśmy spotkanie. Ta jest zatem bardziej wyjątkowa - cieszył się Carrick.

- W drugiej połowie graliśmy dobrze i stwarzaliśmy sobie sytuacje. Sam zmarnowałem jedną dobrą okazję na zdobycie drugiej bramki w tym spotkaniu. Kiedy Wazza strzelił to mnie uratował!

- Rooney jest świetny - stwierdził Carrick zapytany o swojego kolegę z zespołu. - Cały czas się rozwija. Kiedy przyszedłem tutaj trzy lata temu już był wielkim zawodnikiem. Z każdym sezonem staje się jednak coraz lepszy.

- Należy mu się duży szacunek, bo bierze na siebie znacznie większą odpowiedzialność. Nie tylko strzela bramki, ale i stwarza okazje strzeleckie innym. Robi wszystko co tylko może. Mam nadzieję, że będzie tak aż do maja.

Lubisz to?
No tą drugą okazję rzeczywiście zmarnował.
28 січня 2010
28.01.2010

Nani: Tylko United

 

Nani nie ukrywa, iż bardzo chciałby kontynuować swoja karierę w Manchesterze United jeszcze przez długi okres pomimo nieregularnych występów w pierwszej drużynie w obecnym sezonie.

Portugalczyk, który prezentuje ostatnio dobrą formę opowiada o swoim zaangażowaniu i dementuje wszystkie plotki łączące go z opuszczeniem Old Trafford.

- Moja przyszłość to Manchester United - zapewnia mimo zaledwie siedmiu ligowych meczów w wyjściowej jedenastce w tym sezonie.

- Słyszałem wszystkie plotki, ale postawiłem sobie za cel pozostanie i pomoc Czerwonym Diabłom w zdobyciu nowych trofeów. Zagrałem dobre spotkanie przeciwko Hull City i teraz stoi przede mną wyzwanie utrzymania dobrej formy i otrzymania możliwości częstszej gry. Znam oczekiwania trenera i zawsze staram się pokazać swoje maksimum umiejętności na boisku.

Lubisz to?
konto usunięte
Mówiłem, że zostanie! SAF by go nie oddał, widzi w nim talent!
29 січня 2010
konto usunięte
zgadzam sie zeby utzymal ta forme
28 січня 2010
Nani ostatnio gra coraz lepiej :)
28 січня 2010

Piłkarze i sztab szkoleniowy Manchesteru United muszą zapomnieć o zwycięstwie z Man City w Pucharze Ligi. W niedzielę mistrzów Anglii czeka kolejna trudna przeprawa - ligowe starcie z Arsenalem.

Manchester United dzięki bramce Wayne'a Rooney'a w doliczonym czasie gry awansował po raz drugi z rzędu do finału Carling Cup. Na Wembley Czerwone Diabły zagrają z Aston Villą, ale na razie na Old Trafford nikt nie myśli o tym spotkaniu.

- Będziemy rozmawiać o finale kiedy będzie blisko - mówi Sir Alex Ferguson.

- Teraz czekają nas istotne spotkania w Premier League i Lidze Mistrzów. Z niedzielę gramy z Arsenalem na Emirates Stadium. To dla nas istotny mecz i musimy go wygrać.

Zawodnicy Manchesteru United zgodnie podkreślają, że nie mogą doczekać się niedzielnego starcia w Londynie.

- Przygotowanie się do tego spotkania będzie łatwe. Czeka nas wielkie spotkanie, a my kochamy grę o taką stawkę. W czubie tabeli jest ciasno i doskonale zdajemy sobie sprawę, że musimy osiągnąć korzystny rezultat - mówi Michael Carrick.

Darren Fletcher także szybko zapomniał o wygranych derbach Manchesteru: - Dobrze, że Rooney zdobył tę bramkę. Dogrywka nie byłaby idealnym przygotowaniem przed meczem z Arsenalem. Teraz znów musimy skoncentrować się na lidze.

- Tak wygląda gra w Manchesterze United. W środku tygodnia masz półfinał, a na weekendzie istotne ligowe spotkanie. Cieszymy się na myśl gry z zespołem, który jest w dobrej formie. Będziemy gotowi na to spotkanie - dodaje szkocki pomocnik.

Lubisz to?
Pokonamy Arsenal i będziemy mieli 4 pkt przewagi nad nimi :)
28 січня 2010

Rio Ferdinand został ukarany czteromeczowym zawieszeniem po tym jak Angielska Federacja Piłki Nożnej oskarżyła go o agresywne zachowanie. Tym samym obrońca Czerwonych Diabłów nie będzie mógł zagrać w spotkaniach przeciwko Arsenalowi, Portsmouth, Aston Villi i Evertonowi.

Zanim doszło do ostatecznej decyzji optymistycznie na ten temat wypowiadał się Sir Alex Ferguson. - Jeśli przesłuchanie będzie uczciwe Rio ma spore szanse [na uniknięcie kary]. Walczył z przeciwnikiem i został uderzony. Zmagał się z rywalem i po prostu starał się od niego uwolnić. Niestety uderzył go w tył głowy. Zakwestionujemy to.

Jednak dzisiejsze oświadczenie na stronie internetowej FA brzmi: - Niezależna Komisja Nadzorująca podjęła dziś decyzję, że obrońca Manchesteru United, Rio Ferdinand zostanie ukarany czteromeczowym zawieszeniem, które nastąpi w trybie natychmiastowym.

- Ferdinand zaprzeczył zarzutom o agresywne zachowanie, które miało miejsce podczas spotkania Manchesteru United z Hull City 23 stycznia 2010 roku. Ponadto Niezależna Komisja uważa, że tłumaczenia piłkarza były niepoważne i na tej podstawie postanowiła dodać do trzymeczowego zawieszenia za agresywne zachowanie jeszcze jeden mecz banicji.

Lubisz to?
A jednak go zawiesili. Nic to, damy radę i bez Rio :)
28 січня 2010

Telewizja Sky Sport w kwietniu uruchomi pierwszy w Europie kanał telewizyjny w jakości 3D, a ostatecznym testem dla tego typu rozwiązania ma być weekendowe spotkanie pomiędzy Arsenalem Londyn a Manchesterem United.

Pojedynek w jakości 3D będzie można oglądać w dziewięciu wyselekcjonowanych wcześniej pubach. Wszystkie znajdują się w Londynie, Manchesterze, Cardiff, Dublinie i Edynburgu, czyli w Anglii, Walii, Irlandii oraz Szkocji. Premiera futbolu w nowej jakości na większą skalę przewidziana jest na kwiecień gdy telewizja uruchomi kanał co tydzień transmitujący spotkania angielskiej Premier League w 3D.

Lubisz to?
To się zbieramy i lecimy na Wyspy :D
28 січня 2010
konto usunięte
Ej no kurna cool ! Ja też z chęcią bym sobie obejrzała mecz w 3d :))
28 січня 2010
konto usunięte
Świetna inicjatywa! Ja bym sobie chętnie zobaczył mecz w 3D!
28 січня 2010

 

Dziennikarze "Sky Sports" i "Manchester Evening News" ocenili grę piłkarzy Manchesteru United w wygranym 3:1 meczu z Manchesterem City. Najwyższe oceny otrzymało aż trzech piłkarzy.

Według lokalnej gazety z Manchesteru najlepszymi piłkarzami na boisku byli Jonny Evans, Paul Scholes oraz Darren Fletcher, którzy otrzymali 8 "oczek" w dziesięciostopniowej skali. Najsłabiej natomiast wypadli Rafael da Silva, Patrice Evra, Michael Carrick, Nani, Wes Brown oraz Antonio Valencia, których postawę oceniono na 6. Warto jednak dodać, że dwaj ostatni piłkarze pojawili się na boisku dopiero pod koniec spotkania.

Oceny - "MEN": Van der Sar 7 - Rafael 6 (Brown 6), Evans 8, Ferdinand 7, Evra 6 - Carrick 6, Scholes 8, Fletcher 8 - Nani 6 (Valencia 6), Giggs 7, Rooney 7.

 

Redaktorzy "Sky Sports" przygotowali statystyki ze spotkania rewanżowego półfinału rozgrywek Carling Cup pomiędzy Manchesterem United a Manchesterem City. Mecz zakończył się zwycięstwem Czerwonych Diabłów 3:1.

Manchester United   Manchester City  


3 Bramki 1
0 Bramki w pierwszej połowie 0
15 Strzały 10
6 Celne 6
9 Niecelne 4
2 Strzały zablokowane 4
9 Rzuty rożne 6
14 Faule 14
2 Spalone 1
2 Żółte kartki 1
0 Czerwone kartki 0
77,7% Celne podania 70,3%
21 Próby wślizgów 23
81% Udane wślizgi 78,3%
58,4% Posiadanie piłki 41,6%

Lubisz to?
Dawno nie było takich dobrych ocen :)
28 січня 2010
konto usunięte
Hy hy oczywiście Man Utd rządzi ;) Nie ma to jak na Old Trafford ;]
28 січня 2010
konto usunięte
wiadomo ze czerwone diabły mają lepsze statystyki
28 січня 2010

 

Darren Fletcher ani na moment nie zwątpił w awans Manchesteru United do finału Pucharu Ligi.

Czerwone Diabły w dobrym stylu pokonały w rewanżowym meczu półfinałowym Manchester City 3:1 i na londyńskim Wembley będą bronić wywalczonego przed rokiem trofeum.

- Każdy chciał zwycięstwa. Nawet po bramce Carlosa nie byliśmy specjalnie zmartwieni - przyznał Fletcher na antenie Sky Sports.

- Po wyrównanej pierwszej połowie dominowaliśmy w drugiej. Wayne wyskoczył z niesamowitą bramką. Gra świetnie od początku sezonu.

- Spodziewaliśmy się, że w tym meczu może dojść do dogrywki. Myślę jednak, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo - dodał Fletcher.

Rywalem Manchesteru United w finale Pucharu Ligi będzie Aston Villa. Spotkanie odbędzie się 28 lutego.

Lubisz to?
Pewnie, że zasłużyli. Grali bardzo dobrze w całym spotkaniu.
28 січня 2010

 

Dni Andersona w Manchesterze United wydają się policzone. Brazylijczyk poleciał do swojej ojczyzny bez zgody Sir Alexa Fergusona.

Anderson nie został uwzględniony w składzie Czerwonych Diabłów na środowe spotkanie z Manchesterem City. Wcześniej pomocnik opuścił mecz z Hull City. Za wyjazd do Brazylii, bez konsultacji z klubem, Andersona czeka kara w wysokości 50 tysięcy funtów.

Angielskie media są przekonane, że agent zawodnika Jorge Mendes prowadzi rozmowy z Vasco da Gama w sprawie transferu. Brazylijska prasa napisała z kolei o spotkaniu Andersona z dyrektorem sportowym Vasco.

Agent Andersona stwierdził natomiast, że po pierwszym spotkaniu z Manchesterem City w ramach Pucharu Ligi jego klient dostał cztery dni wolnego. Wątpliwe jednak aby klub zgodził się na podróż zawodnika do Brazylii. Przedstawiciele Czerwonych Diabłów nie skomentowali całej sprawy.

Lubisz to?
Jeśli to prawda to rzeczywiście się może pakować.
28 січня 2010

 

Wayne Rooney znajduje się świetnej formie co udowodnił w meczu z Hull strzelając cztery gole. Wazza jest na czele strzelców Premier League z dorobkiem 19 bramek.

W wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport Wayne wyjawił, iż chce powtórzyć sukces z sezonu 2007/2008, w którym United zdobyli Mistrzostwo Anglii i zwyciężyli w Champions League.

"Chce wygrać Premier League, która od 3 lat należy do United oraz zdobyć tytuł króla strzelców" - powiedział Rooney.

"Jak do tej pory dobrze sobie radzimy w lidze jednak ciągle musimy uważać na Chelsea, Arsenal i Liverpool. City oraz Tottenhamu również grają dobrze."

"Jesteśmy świadomi naszych umiejętności i chcemy ponownie zwyciężyć w Lidze Mistrzów. Jednak jest to trudny turniej, w którym liczą się najmniejsze detale."

"Nie musimy nigdzie szukać motywacji by zwyciężać, ona zawsze jest w nas."

Lubisz to?
Do mistrzostwa i Pucharu Europy dorzucą Carling Cup :)
28 січня 2010
konto usunięte
Niech strzela jak najwięcej!
28 січня 2010

 

Wayne Rooney przyznał, że Fabio Capello miał wielki wpływ na formę prezentowaną przez niego w tym sezonie.

Gwiazda reprezentacji Anglii rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze. Dzięki czterem bramkom strzelonym w meczu z Hull City Roo ma już na swoim koncie 19 goli strzelonych w 22 spotkaniach ligowych.

Transfer Cristiano Ronaldo do Realu Madryt spowodował, że teraz na barkach Rooneya spoczywa odpowiedzialność za strzelanie bramek, ma on tez nieco więcej swobody w ataku.

24-letni napastnik uważa, iż kluczem do aktualnej formy są bezwzględne metody treningowe włoskiego trenera Fabio Capello.

"Strzelam więcej ponieważ zmieniłem pozycję na boisku" - cytuje Rooneya Gazzetta dello Sport.

"Gram jako wysunięty napastnik w środku pola karnego."

"Taką grę zasugerował mi Fabio Capello, teraz wiem jak mam się poruszać po boisku."

"On nauczył mnie tak wiele z taktycznego punktu widzenia. Dzięki niemu stałem się także liderem reprezentacji Anglii" - dodał Rooney.

Capello objął dowództwo nad zespołem, który nie zakwalifikował się do EURO 2008 w styczniu 2008 r. Przekształcił drużynę Synów Albionu w zwycięzców grupy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata w RPA.

Włoski trener jest uważany za mistrza taktyki, Rooney porównuje b
yłego trenera AC Milan i Realu Madryt do ojca ze ścisłymi zasadami.

Były gracz Evertonu ma nadzieję, że dzięki pracy Capello angielska drużyna narodowa nabierze pewności siebie co pozwoli im zwyciężyć w zbliżających się afrykańskich mistrzostwach.
Roo liczy na to, że na Mundial pojedzie z nim kolega z drużyny Michael Owen.

"Capello wzbudza strach, wyjaśnił nam wszystko co mamy robić" - dodał.

"Uczynił z nas więcej niż tylko drużynę, pracowaliśmy przede wszystkim nad taktyką, możemy teraz w każdym meczu mieć inne założenia taktyczne."

"Jedziemy do RPA przekonani o naszej sile. Nasza grupa nie jest trudna."

"Mam nadzieję, że Michael Owen będzie razem z nami w Afryce, on na to zasłużył" - zakończył Rooney.

Lubisz to?
No mam nadzieję, że Owen też pojedzie na Mundial.
28 січня 2010
1 262 263 264 265 266 412