MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Ryan Giggs został niedawno wybrany Sportową Osobowością Roku BBC Sport, a także przedłużył kontrakt z ,,Czerwonymi Diabłami'' na kolejny sezon.

 

W wieku 36 lat, Walijczyk wciąż jest pełen wigoru, wiary w sukces i wciąż ma głód zwyciężania. Jest bodaj najbardziej utytułowanym piłkarzem swojego pokolenia. Zdobył 11 tytułów Mistrza Anglii, cztery Puchary Anglii, trzy Puchary Ligii, dwa trofea Ligi Mistrzów, Superpuchar Europy, Puchar Interkontynentalny, a także Klubowy Puchar Mistrzów.

 

Lista jego tytułów jest bardzo pokaźna. Jest wspaniałym piłkarzem. Odegrał znaczną rolę we wszystkich 11 tytułach Mistrza Anglii. Drużyna United wywalczyła awans do Ligi Mistrzów w 11 kolejnych sezonach, jest drugim piłkarzem w historii Premier League, który grając dla jednego klubu jako pomocnik, zdobył 100 bramek. Pierwszy tego wyczynu dokonał Matt Le Tissier.

 

Giggs znalazł się również w zespole dekady Premier League, korespondenta Telegraph Sport Football, Henryego Wintersa.

 

- Ryan Giggs jest dla mnie bezsprzecznie piłkarzem dekady. Mimo iż strzelił nam bramkę w półfinale FA Cup w 1999 roku, uważam go za symbol piłki nożnej. Potrafi wspaniale połączyć zwyciężanie z graniem we własnym stylu - powiedział Arsene Wenger.

Lubisz to?
Zgadzam się z nim. Giggs to ikona MU :)
24 грудня 2009

 

Obrońca Manchesteru United Patrice Evra życzy sobie, aby jego zespół zdobył komplet punktów w okresie świątecznym zwłaszcza, że w ostatnim czasie nie idzie im najlepiej.

Mimo, iż ,,Czerwone Diabły'' straciły 6 punktów w ostatnich dwóch meczach, to ich główni rywale - Chelsea Londyn - nie potrafili tego wykorzystać w stu procentach. ,,The Blues'' w ostatnich trzech meczach zdobyli pięć oczek.

Chociaż sir Alex Ferguson stracił grunt pod nogami w meczu na Craven Cottage przypomina, że na stadion Fulham, zawita w tym trudnym okresie Chelsea, a o punkty z podopiecznymi Roy'a Hodgson'a będzie im naprawdę trudno.

O terminarzu ,,Czerwonych Diabłów'' mówi Patrice Evra. Jego zdaniem, pojedynki na KC Stadium z Hull City i na Old Trafford z Wigan Athletic, będą okazją do odbudowania formy i należy w tych meczach zdobyć komplet punktów.

- To ważny czas - wyjaśnia Evra.

- Straciliśmy punkty z Aston Villą i Fulham, ale to nie znaczy, że się załamiemy i przestaniemy grać. Naszym celem są dwa najbliższe mecze w okresie świątecznym i maksymalna ilość punktów w tych pojedynkach.

- Ten czas jest bardzo trudny. Zawsze budujące jest wygrywanie w takim nagromadzeniu meczów, lecz teraz jest to dla nas szczególnie ważne.

Patrice Evra był najstarszym obrońcą w drużynie podczas ostatnich meczów. Starał się przekazać swoje doświadczenie młodszemu koledze, De Leatowi i bardziej doświadczonemu Carrickowi, który nominalnie gra jako cofnięty rozgrywający.

- Staram się, aby wszyscy świetnie się rozumieli. Najważniejsza na boisku jest informacja. Jeśli tego nie ma, jest bardzo trudno wygrać - kontynuuje.

- To nie jest łatwe, ale mamy silny zespół. Wierzę, że poradzimy sobie z przeciwnościami losu. W takich chwilach musisz skoncentrować się jeszcze bardziej, aby pomóc kolegom z zespołu i móc zdobyć tytuł - kończy Francuz.
 

Lubisz to?
Damy sobie radę ze spokojem z Hull i Wigan :)
24 грудня 2009

 

Benfika Lizbona odrzuciła ofertę Manchesteru United za Angela Di Marię - podają portugalskie media. Przypomnijmy, że "Czerwone Diabły" miały zaproponować za utalentowanego Argentyńczyka dziesięć milionów funtów. W ramach rozliczenia na Estadio da Luz trafiliby także Nani.

Młody pomocnik od dłuższego czasu znajduje się na celowniku czołowych klubów w Europie, więc zainteresowanie sir Aleksa Fergusona nie powinno być zaskoczeniem. Szkota czeka jednak zacięty bój o pozyskanie Argentyńczyka. Portugalskie radio "TSF" poinformowało, że oferta Manchesteru United została odrzucona. Prezydent Benfiki, Luis Filipe Vieira oczekuje za Di Marię zdecydowanie większej kwoty.

W kontrakcie 21-latka zapisana jest klauzula odejścia opiewająca na 40 milionów euro. Można jednak oczekiwać, że włodarze portugalskiego klubu zaakceptują ofertę opiewającą na 30 milionów. Jest natomiast mało prawdopodobne, by Benfika sprzedała swojego zawodnika już w styczniowym okienku. Ewentualny sukces Argentyny w zbliżającym się mundialu z pewnością spowoduje, że wartość Di Marii jeszcze wzrośnie.

Lubisz to?
Na pewno Benfica poczeka ze sprzedaniem go do lata.
24 грудня 2009

 

 

Nani pijany, Matty James odwieziony do szpitala, Federico Macheda palący papierosa za papierosem - to efekty zorganizowanego w sobotę przez graczy Manchesteru United przyjęcia świątecznego. Przyjęcia, przypomnijmy, nie pochwalanego przez sir Aleksa Fergusona, odkąd dwa lata temu Jonny Evans został oskarżony o dokonanie gwałtu.

Skrzydłowy "Czerwonych Diabłów", Nani, pomimo niepewnej pozycji w klubie, nie zdołał powstrzymać się od alkoholu i sobotni wieczór zakończył kompletnie pijany. Portugalczyk został odwieziony do domu taksówką. Z kolei 18-letniego pomocnika Matty'ego Jamesa trzeba było przewieźć ambulansem do szpitala, gdyż nie był on w stanie utrzymać się na własnych nogach. 

Także inna młoda gwiazda Manchesteru United musi się przygotować na nieprzyjemną rozmowę z Fergusonem. Federico Macheda poszedł bowiem w ślady Dymitara Berbatowa i Wayne'a Rooneya i wieczór spędził popalając papierosy.

Lubisz to?
Raz w roku można zaszaleć :D
24 грудня 2009
konto usunięte
To jest dobre xD hahahahahaha
23 грудня 2009

 

Mame Biram Diouf otrzymał pozwolenie na pracę w Anglii i będzie dostępny do gry już w styczniu. 22-letni Senegalczyk spisywał się świetnie na treningach odkąd przyszedł do klubu z Old Trafford latem tego roku. Przez ostatnie pół roku piłkarz grał na wypożyczeniu w norweskim Molde.

Diouf, który zaliczył jeden występ dla reprezentacji Senegalu jest typowym silnym snajperem. Sir Alex Ferguson oceniał go bardzo pochlebnie i wydaje się, że Senegalczyk moze bardzo szybko zadebiutować w pierwszym zespole. Jednak nie będzie on mógł wystąpić w pierwszym styczniowym spotkaniu, kiedy Manchester United podejmie Leeds United w Pucharze Anglii.

Szkocki menedżer miesiąc temu w takich słowach wypowiadał się o nowym nabytku "Czerwonych Diabłów". - Jeżeli mówisz o cenie, wówczas możesz spojrzeć na tego młodego chłopaka. Trenuje z nami i zapowiada się bardzo ekscytująco. To przykład tego, w czym dobrze się sprawdzamy - odkrycie młodych zawodników, którzy mogą się rozwinąć w klubie. W wieku 21 lat sprawa on bardzo dobre wrażenie.

Lubisz to?
To jest właśnie przyszłość Czerwonych Diabłów :)
24 грудня 2009

 

Po wspaniałej karierze, rekordowej liczbie występów oraz bramek fanom Old Trafford przyszło pożegnać Bobby'ego Charltona. Był to 23 kwietnia 1973 roku.

Historia: Wraz z końcem sezonu 1972/73 angielski piłkarz podjął decyzję o zakończeniu kariery. "Wgłębi duszy czułem pewne zakłócenia, czułem nawet strach na myśl tego co mnie czeka" - wspomina Charlton. "Wiedziałem również, że jako zawodowy piłkarz muszę reprezentować własną osobę najlepiej jak potrafię zarówno na boisku jak i poza nim. Czułem, że ważny element mojego życia związanego z piłką zniknął, a wraz z nim uczucia do gry. Nie miałem innej opcji, musiałem odejść."

Okazja: United czekało zakończenie trudnego sezonu, a przeciwnikiem była ekipa Sheffield United. Wiadomość o odejściu Charltona obiegła już fanów Manchesteru i 57 280 kibiców zasiadło na trybunach Old Trafford, aby powiedzieć po prostu "do widzenia". Emocjonujące popołudnie zakończyło się porażką Czerwonych Diabłów 1-2, jednak fani wspierali United oraz Charltona na długo po końcowym gwizdku oklaskując żyjącą legendę klubu. Sam Bobby opisuje te wydarzenia jako "niesamowicie wzruszające".

Następstwa: Charlton otrzymał również bardzo miłe przyjęcie na Stamford Bridge, gdzie United rozegrało ostatnie spotkanie sezonu. Po zakończeniu kariery Bobby zajął się trenowaniem zostając przez dwa sezony grającym menedżerem Preston. W 1984 powrócił na Old Trafford jako członek zarządu, a tytuł szlachecki otrzymał dziesięć lat później. Sir Bobby Charlton do dzisiaj jest ambasadorem klubu, lecz jego rekord występów został już pobity przez kolejnego wychowanka klubu Ryana Giggsa.

 

AKTYWNOŚĆ - 155 MIEJSCE (+ 5)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Naprawdę wielu wspaniałych zawodników miał w swojej historii MU.
24 грудня 2009


Ósme miejsce w zestawieniu na najlepszych zawodników ostatniej dekady przypadło Gary'emu Neville'owi.

Wkład angielskiego obrońcy w sukcesy Manchesteru United może nie był tak spektakularny jak innych zawodników z zestawienia, ale nie mniej istotny.

Neville został pierwszym w historii kapitanem Czerwonych Diabłów, który pochodził z okolic Manchesteru. Anglik zastąpił w 2005 roku Roya Keane'a, co było naturalnym wyborem biorąc pod uwagę jego cechy przywódcze. Nawet w wieku 34 lat potrafi wspomagać graczy ofensywnych.

Neville w minionej dekadzie zdobył pięć ligowych tytułów. Z powodu kontuzji nie dane było mu się cieszyć z mistrzostwa w sezonie 2007/2008. W 2005 i 2007 Neville zasłużenie znalazł się w jedenastce sezonu Professional Footballers' Association.

Od 2000 roku Neville zagrał w ponad 350 spotkaniach Manchesteru United i przez dłuższy czas był pierwszym zawodnikiem, którego powoływali selekcjonerzy reprezentacji Anglii. Jego wkład i oddanie Manchesterowi United jest nie do przecenienia.

GARY NEVILLE
Pozycja: Obrońca
Kontrakt: 8 lipca 1991
Występy w dekadzie: 357
Bramki w dekadzie: 5

Sukcesy
Klubowe Mistrzostwa Świata: 2008
Premier League: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2006/2007, 2008/2009
Puchar Anglii: 2004
Puchar Ligi: 2006
Tarcza Wspólnoty: 2008

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
18 lat w jednym klubie, to się chwali :)
24 грудня 2009

 

George Best w swojej karierze zanotował wiele wzlotów i upadków, jednak wspaniały lob z Tottenhamem to przejaw geniuszu Irlandczyka.

Historia: W lutym 1971 roku wysoko usadowiony w tabeli Tottenham przyjechał na Old Trafford do czternastej drużyny rozgrywek, jednak wystarczyły zaledwie dwa dotyki George'a Besta, aby zawstydzić bramkarza gości i dać swojej drużynie komplet punktów.

Okazja: Żadna drużyna nie zdołała jeszcze przełamać przeciwnika, kiedy to Willy Morgan zacentrował piłkę w pole karne bramkarza Spurs Pata Jenningsa. Ten sparował futbolówkę przed siebie, która trafiła wprost do George'a Besta. Dwóch zawodników Tottenhamu asekurowało linię bramkową, natomiast kolejny atakował już skrzydłowego United. Wydawałoby się, że strzelenie w takich możliwościach jest po prostu niemożliwe. Nie dla Besta. Reprezentant Irlandii Północnej za pierwszym kontaktem z piłką przyjął ją klatką piersiową, a za drugim celnie posłał futbolówkę prosto do siatki przeciwnika tuż nad głowami obrońców. Podczas gdy reszta zawodników cieszyła się już ze strzelonej bramki i biegła w kierunku George'a zasłonięty Best upewniał się czy piłka na pewno jest w siatce. Tak też oczywiście było.

Następstwa: Celebracja bramki, w porównaniu do samego gola, przebiegła dość skromnie. Best lekko się uśmiechnął i wskazał palcem w niebo, po czym spokojnie wrócił na swoją połowę. Nacieszyć tym trafieniem nie mógł się komentator BBC Barry Davies mówiąc "Wspaniale, absolutnie wspaniale !!!".

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
To był fenomen, świetny gracz :)
24 грудня 2009
konto usunięte
Takich zawodników jak Best brakuje w United!
23 грудня 2009

Manchester United złożył ofertę za piłkarza Benfiki Lizbona, Angela di Marię - donosi "Daily Mail". 21-latek występuje na lewej pomocy, a jego umiejętności wysoko ocenia szkoleniowiec reprezentacji Argentyny, Diego Maradona.

Wprawdzie Di Maria nie imponuje warunkami fizycznymi, ale za to jest świetnie wyszkolony technicznie. Można powiedzieć, że przypomina Cristiano Ronaldo, kiedy ten przychodził na Old Trafford. Co więcej, 21-latek pokazał się również z bardzo dobrej strony w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

W związku z powyższym, nikogo nie powinni dziwić, że zawodnikiem zainteresowały się czołowe kluby z Europy - w tym klub z Old Trafford. Prasa informuje, że sir Alex Ferguson już złożył ofertę za Argentyńczyka. Szkot miał zaoferować Portugalczykom Naniego oraz 8 milionów funtów.

Lubisz to?
konto usunięte
Absolutnie nie! :(
23 грудня 2009
Hmm, ciekawe czy to prawda. Poczekamy na oficjalne stanowisko MU.
23 грудня 2009

Napastnik Valencii, David Villa wyjawił, że rozważa odejście z hiszpańskiego klubu i transfer do Anglii po zakończeniu obecnego sezonu. To ważny sygnał dla jego potencjalnych nabywców, wśród których wymienia się Chelsea i Manchester United.

W czasie czteroletniego pobytu w Valencii, David Villa wyrobił sobie markę jednego z najlepszych napastników świata. "El Guaje" jest zadowolony z obecnej drużyny, jednak zdradził, że odkąd zeszłego lata pojawiły się pogłoski o transferze do jednego z klubów ligi angielskiej, rozgląda się za innymi opcjami.

- Odrzuciłem możliwość przeniesienia się za granicę, bo pewne sprawy trzymały mnie w kraju. Moja żona była w ciąży i wyjazd wydał mi się czymś niewłaściwym - wyjaśnia Hiszpan.

- Bardzo lubię Premier League. To liga, którą śledzę najpilniej wraz z La Liga. Występuje tam wielu moich przyjaciół. Ponadto w Premier League gra wiele zespołów, które prezentują świetną piłkę i są ważne dla światowego futbolu.

Villa przeżywa kolejny świetny sezon z Valencią i koncentruje się na tym by grać jak najlepiej przez kolejne miesiące, poprzedzające Mistrzostwa Świata. 

- Mam obowiązki wobec Valencii - to klub, z którym podpisałem kontrakt i który wypłaca mi pensję. Latem przeanalizuję moją sytuację i zobaczymy co z tego wyniknie.

- Wszystko co mogę teraz zrobić, to pozostać zrelaksowanym i spróbować strzelić jak najwięcej bramek oraz cieszyć się udanym sezonem w klubie i reprezentacji.

David Villa jest w pełni świadom, że wielu jego rodaków w ostatnich latach podjęło ważną decyzję o przeniesieniu się na angielskie boiska.

- Być może jeszcze kilka lat temu hiszpańscy gracze byli niechętni do przejścia do innej ligi. Jednak teraz się to zmieniło. W Premier League występuje kilku ważnych graczy będących wizytówką hiszpańskiej piłki. Wielu gra także w innych, słabszych ligach - tłumaczy Villa. - Sądzę, że mentalność hiszpańskiego piłkarza uległa pod tym względem zmianie w ciągu ostatnich kilku lat.

Lubisz to?
konto usunięte
TAK!! :> już jest jakieś światełko!! :>
23 грудня 2009
konto usunięte
Nie ważne kiedy, ważne by wybrał United!
23 грудня 2009
Czyli prędzej jak latem nie zobaczymy go w czerwieni.
23 грудня 2009
1 304 305 306 307 308 412